• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 104605
 • تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱
 • پ
  در دومین نشست شورای فنی استان تاکید شد:

  جذب اعتبارات عمرانی بودجه سال 1400 دستگاه‌های اجرایی استان تا پایان تیرماه سال‌جاری

  دبیر شورای فنی استان در دومین نشست این شورا که روز گذشته در تالار اندیشه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برگزار شد، بر جذب اعتبارات عمرانی بودجه سال 1400 دستگاه‌های اجرایی استان تا پایان تیرماه‌ سال جاری تاکید کرد.

  به گزارش شریف خبر؛ به گزارش روابط عمومی سازمان، دکتر مجید دهقانی‌زاده در این نشست بر جذب اعتبارات عمرانی بودجه سال 1400 دستگاه‌های اجرایی استان تا پایان تیرماه سال‌جاری تاکید کرد و یادآور شد: در صورت عدم جذب و هزینه‌کرد این اعتبارات تا مهلت تعیین شده از سوی دستگاه‌های اجرایی استان، میزان اعتبارات تخصیصی آنان در دوره‌های بعد کاهش خواهد یافت.‌
  رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و دبیر شورای فنی استان در ادامه سخنان خود بیان داشت: با توجه به گزارش‌های ارایه شده در خصوص وضعیت رودخانه مرکزی و سیل‌بندهای حفاظتی شهر یزد، امکان وقوع بارندگی و جاری شدن سیل در این استان کویری غیر ممکن نبوده و باید تمیهدات لازم در این خصوص در نظر گرفته شود.
  دکتر دهقانی‌زاده تصریح کرد: باید کار کارشناسی دقیق‌تری برای احیای رودخانه مرکزی و سیل‌بندهای شهر یزد صورت گیرد تا دیگر شاهد بروز این‌گونه حوادث و خسارات‌ برای استان نباشیم.
  سپس مهندس محمد‌ جواد ابوالحسینی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با اشاره به گزارش‌های موجود در وقوع سیل اخیر در استان، گفت: ضرورت دارد نظرات کارشناسی دقیق‌تری در جلوگیری از وقع چنین حوادثی ارایه شود.
  وی همچنین خواستار نظارت بر واگذاری زمین‌های دولتی برای فعالیت‌های اقتصادی در استان شد.
  مدیر نظام فنی اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و دبیران کارگروه های ذیل شورای فنی استان نیز در این نشست به ارایه گزارشی مبسوطی از روند ساماندهی رودخانه مرکزی و سیل‌بندهای حفاظتی شهر یزد، خسارات ناشی از وقوع سیل اخیر در استان و همچنین علت ورود آن به شهر یزد پرداختند.
  بررسی مصوبات سال 1400 شورای فنی استان از دیگر دستورکارهای این نشست بود که مقرر شد در نشست آینده این شورا گزارشی از روند جذب بودجه‌های اختصاصی ویژه سفر ریاست جمهوری به استان ارایه شود.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده