• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 104611
 • تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶
 • پ
  با هدف گسترش همکاری های علمی و بین المللی انجام شد؛

  ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور لهستان با رییس دانشگاه یزد

  با هدف بررسی زمینه های گسترش همکاری های علمی و بین المللی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور لهستان با رییس دانشگاه یزد دیدار و گفتگو کرد.

  به گزارش شریف خبر؛ به گزارش روابط عمومی دانشگاه یزد، حسین غریبی، سفیر کشورمان در این دیدار با اشاره به مزیّت ها و توانمندی‌های دانشگاه های ایران بر لزوم گسترش تعاملات علمی و بین المللی با دانشگاه های لهستان تأکید کرد.
  در ادامه، دکتر عباس کلانتری خلیل آباد، رییس دانشگاه یزد نیز با تشریح قابلیّت های ویژه این دانشگاه در عرصه های مختلف علمی و فرهنگی به ویژه در زمینه جذب دانشجویان بین‌المللی، گسترش فرهنگ و زبان فارسی و نشر ارزش‌های انقلاب اسلامی، آمادگی دانشگاه یزد را برای تقویت همکاری‌های علمی و بین المللی با دانشگاه‌های کشور لهستان اعلام کرد.
  در چارچوب توافقات صورت گرفته در این دیدار مقرر شد دانشگاه یزد برنامه‌های ویژه ای را با هدف گسترش زبان فارسی از طریق برگزاری دوره های آموزشی با همکاری دانشگاه‌های کشور لهستان تدارک ببیند.
  همچنین مقرر شد دانشگاه یزد 5 ظرفیت بورسیه کوتاه مدت شش ماهه را به منظور آموزش زبان فارسی و ایران‌شناسی به دانشگاه‌های کشور لهستان اختصاص دهد.
  اعزام هیأت های علمی از دانشگاه یزد به کشور لهستان برای بازدید از دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی این کشور و متقابلاً فراهم کردن امکان بازدید هیأت های اعزامی دانشگاه‌های لهستان از دانشگاه یزد از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد توافق قرار گرفت.
  در این نشست همچنین با توجّه به مزیّت‌های ویژه دانشگاه یزد در زمینه رشته‌های فنی مهندسی و علوم پایه مقرر شد ظرفیت های موجود در دانشگاه‌های کشور لهستان برای توسعه همکاری های علمی و بین المللی در این رشته ها به ویژه در بخش معدن ارزیابی شود.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده