• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 104618
 • تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰
 • پ

  المان‌های شهری برای عموم مردم قابل فهم باشد

  رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه المان‌های شهری از وجوه مختلف فرهنگی و اجتماعی مورد توجه است، گفت: المان‌های شهری برای عموم مردم قابل فهم باشد.

  به گزارش شریف خبر؛ محمدباقر پارسائیان در نشست کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به اینکه در حوزه ساخت المان‌ها باید نهایت دقت عمل را داشته باشیم، اظهار داشت: در ارتباط با میدان نماز ،پیش از این المانی طراحی شد که مباحث مختلفی در ارتباط با آن مطرح گردید و پس از مدتی هم جمع شد.

  وی ادامه داد: المان ها به دلیل اهمیتی که در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی دارند باید با حساسیت بسیار بالا مورد تایید و ساخت قرار گیرند.

  رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد ادامه داد: یکی از نکات بسیار مهمی که در ارتباط با المان‌ها باید به آن دقت شود ،بحث قابل فهم بودن آن است.

  پارسائیان بیان کرد: المانها باید تداعی کننده مفاهیم خاص مورد نظر بوده و مردم با مشاهده یک المان متوجه مفهوم آن شوند.

  وی به وضعیت مناسب سازی صورت گرفته در شهر یزد نیز اشاره کرد و گفت: در برخی از نقاط اقداماتی برای مناسب‌سازی صورت گرفته که نه تنها معلولان نمی‌توانند از آن استفاده کنند بلکه برای عموم شهروندان هم مشکل آفرین شده است.

  رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر یزد بیان کرد: لازم است که نسبت به اصلاح برخی از اقدامات صورت گرفته تصمیم‌گیری درستی انجام شود.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده