• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 104620
 • تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۶
 • پ
  رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خبر داد:

  امکان بهره‌مندی شرکت‌های دانش‌بنیان از تسهیلات ارزان قیمت

  رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در نشست کارگروه آموزش، فناوری و نوآوری که روز گذشته در تالار کوثر استانداری یزد برگزارشد، از امکان بهره‌مندی شرکت‌های دانش‌بنیان از تسهیلات ارزان قیمت از محل تبصره 16 و 18 قانون بودجه 1401 خبرداد.

  به گزارش شریف خبر؛ به نقل از روابط‌عمومی سازمان، دکتر مجید دهقانی زاده در نشست کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و نوآوری استان با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان در استان می‌توانند از تسهیلات ارزان قیمت استفاده کنند، اظهار داشت: این شرکت‌ها می‌توانند از تسهیلات ارزان قیمتی که از محل تبصره‌های 16 و 18 قانون بودجه 1401 در نظر گرفته شده است، بهره‌مند شوند.
  رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تصریح کرد: ضروریست شرکت‌های دانش‌بنیان با توجه به شعار سال و حمایت‌های دولت در این خصوص به پیشرفت حوزه اقتصاد دانش‌بنیان و کاهش نرخ بیکاری دانش‌آموختگان دانشگاهی در استان اهتمام ورزند.
  دکتر دهقانی‌زاده با توجه به ساماندهی و در دسترس بودن پژوهش‌های توسعه ای انجام شده در استان، گفت: اکثریت این پژوهش‌ها حول محور توسعه و پیشرفت انجام شده و در سامانه‌‌‌‌ای به آدرس http://research.yazdmporg.ir در دسترس عموم قرار گرفته است.
  در ادامه اکرم فداکار مسئول پیگیری‌های ویژه حوزه اقتصاد دانش‌بنیان یزد نوین در استان به تبیین ابعاد برنامه های تحولی این حوزه پرداخت و گزارشی از اقدامات صورت گرفته پیرامون این حوزه ارایه داد.
  فداکار نقش معاونت‌های پژوهشی دانشگاه‌ها را در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان کلیدی و تاثیرگذار معرفی کرد و بیان داشت: انتظار می‌رود تمامی دانشگاه‌های استان با تهیه نقشه راه مناسب اقدامات قابل توجهی در این حوزه ارایه کنند.
  وی در ادامه نقش آموزش را برای دانش‌آموختگان دانشگاهی مهم دانست و خواستار پیگیری و تعامل مسئولان حوزه دانش‌بنیان با مقامات ارشد استانی و کشوری شد.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده