• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 104640
 • تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۱
 • پ

  تمدید گواهی صلاحیت ارزیابی شایستگی های عمومی مدیران حرفه ای دستگاه های اجرایی

  گواهی صلاحیت ارزیابی شایستگی های عمومی مدیران حرفه ای دستگاه های اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد تمدید شد.

  به گزارش شریف خبر؛ به نقل از روابط عمومی سازمان، دکتر جعفر رحمانی مدیر كانون ارزيابي و توسعه شایستگی‌های عمومي مديران حرفه‌ای یزد با اعلام این خبر، گفت: در فضای رقابتی عصر حاضر و با توجه به چالش پیش روی سازمان‌ها و دستگاه های اجرایی در افزایش نیاز به مدیران و کارکنان توانمند و شایسته، سازمان‌ها نیازمند عبور از نظام‌های ارزیابی، انتخاب و توسعه فردی سنتی هستند.
  دکتر رحمانی افزود: لذا سازمان ها و دستگاه های اجرایی در این خصوص باید با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و روش‌های اثربخش و کارا در جذب، نگهداشت و توسعه قابلیت‌های کارکنان بتوانند شایستگی‌های سرمایه انسانی مستعد خود را شناسایی کرده و به توسعه آن بپردازند.
  معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با بیان اینکه بسیاری از سازمان‌ها در کشور همچنان از شیوه‌های سنتی برای ارزیابی و انتخاب مدیران و کارکنان خود استفاده می‌کنند، بیان داشت: توجه زیاد به مدرک تحصیلی یا دانشگاه محل تحصیل افراد، استفاده از ابزارهایی نظیر مصاحبه‌های سنتی، بدون در نظر گرفتن اعتبار این روش‌ها، بخشی از خطاهای رایج در ارزیابی و انتخاب افراد در سازمان‌ها و دستگاه های اجرایی کشور است.
  به گفته دکتر رحمانی مدیران برای انجام مأموریت تحول‌گرای خود در سطح خرد و کلان سازمان علاوه بر دانش و بینش لازم باید دارای مهارت‌های نرم و شایستگی‌های کلیدی مورد نیاز باشند.
  وی تصریح کرد: امروزه در بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی معتبر داخلی و خارجی به شکلی مستقل و تخصصی اقدام به ایجاد و توسعه کانون‌های ارزیابی و توسعه شایستگی‌های مدیران با هدف شایسته‌سالاری و تربیت نیروی توانمند برای تصدی‌گری مشاغل مدیریتی کرده اند.
  وی ادامه داد: در حال حاضر در ایران نیز علاوه بر توجه بخش خصوصی به این مقوله، از سوی دولتمردان نیاز ارزیابی و توسعه شایستگی‌های عمومی مدیران دولتی مورد توجه قرار گرفته به نحوی که از منظر شایستگی‌های عمومی مورد نیاز مدیران چندین مورد الگوی کاربردی و لازم‌الاجرا معرفی شده است.
  مدیر كانون ارزيابي و توسعه شایستگی‌های عمومي مديران حرفه‌ای یزد با اشاره به سابقه این کانون گفت: كانون ارزيابي و توسعه شایستگی‌های عمومي مديران حرفه‌ای یزد از ابتدای سال 1399 کار خود را در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان شروع کرده است.
  دکتر رحمانی اضافه کرد: تاکنون 5 دوره ارزيابي و توسعه شایستگی‌های عمومي مديران در استان از سوی این کانون برگزار شده و گواهینامه شایستگی مدیران برای افراد پذیرفته شده نیز صادر شده است. همچنین این کانون با سایر استان ها نیز در این زمینه همکاری های داشته است.
  وی با اشاره به اینکه مجوز این کانون برای دوسال دیگر از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور تمدید شده است، اظهار داشت: اخیرا رییس امور آموزش و بهسازی نیروی انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور گواهی صلاحیت ارزیابی شایستگی های عمومی مدیران حرفه ای دستگاه های اجرایی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد را به مدت دوسال دیگر تمدید کرده است.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  برچسب ها :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده