• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 104660
 • تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹
 • پ
  با حضور استانداریزد:

  نشست شورای استاندارد استان یزد برگزار شد

  نشست شورای استاندارد استان ، به ریاست مهران فاطمی استانداریزد و دوایراستانی متناظر با دستگاه ها ووزارت خانه های مرتبط در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد.

  شریف خبر؛نشست شورای استاندارد استان ، به ریاست مهران فاطمی استانداریزد و دوایراستانی متناظر با دستگاه ها ووزارت خانه های مرتبط در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد.
  به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان یزد، شورای استاندارد استان، متناظر با شورای عالی استاندارد کشوربه ریاست رییس جمهور است، که در مقاطع زمانی مختلف به ریاست استانداراستان، دبیری مدیرکل اداره استاندارد استان و اعضاء مرتبط تشکیل می شود.
  مهران فاطمی در راستای ۹ موضوع مورد بحث وبررسی، گفت: استاندارد همانگونه که از نامش مشخص است، به طور مستقیم با کیفیت ، سلامت و ایمنی مردم سر و کار داشته ودر همه ی شئونات زندگی مردم وجود دارد.
  رییس شورای استاندارد استان یزد افزود: درست است که استاندارد یک واژه انگلیسی است، ولی در معنویات مردم هم وجود دارد، مثلا وقتی از حضور قلب در نماز و دیگر عبادت های روزمره سخن به میان می آید اهمیت پرداختن به استاندارد را دوچندان می کند.
  استانداریزد ادامه داد:رعایت استانداردهااعم از اجباری و تشویقی وبا نگاه اقتصادی ، باعث رونق تولید ورشد اقتصادی استان و درنهایت کشور می شود، که لازم است دست اندرکاران مرتبط، استانداردسازی محصولاتی که در استان از نظر تولید قطب و شاخص هستند، به عنوان یک مزیت استانی در دستور کار قرار دهند.
  وی تاکید کرد:از آنجایی که بر اساس جدیدترین آمارها، استان یزد از نظرذخایرمعدنی در کشوردوم، به لحاظ صنعتی دارای رتبه چهارم توسعه یافتگی کشور و جزء 10 استان برتر صادراتی کشور است، نقش استاندارد در این اقلیم که استانی با سرانه صنعتی نخست کشورمی باشد باید خیلی پر رنگ تر و مهم تر دیده شود.
  فاطمی گفت:در استان یزد حدود 1340 نوع محصول تولید می شود، که این رقم ، عدد بالایی است که بر این اساس همه ی دستگاه ها و مدیران باید در خصوص مسائل مرتبط با استاندارد حساس و نهایت همکاری را با اداره کل استاندارد استان یزد داشته باشند.
  رییس شورای استاندارد استان یزد درپایان سخنان خودافزود: با توجه به اهمیت موضوع استاندارد، شورای استاندارداستان باید در سال 2 مرتبه با حضور مدیران ارشد عضو، تشکیل و به صورت مستمرمسائلی نظیراستاندارد سازی آسانسورها و تجهیزات شهربازی ها، کالیبراسیون وسایل توزین سبک، استفاده از مصالح ساختمانی استاندارددر ساخت و سازها، توسعه و ترویج فرهنگ استاندارد، استاندارد سازی محصولات شرکت های دانش بنیان، به جد در این حوزه پیگیری شود
  شایان ذکر است، دراین نشست 2 ساعته،معاون اقتصادی استاندار، بازرس کل استان و دادستان استان نیزحضور داشتند که ابتدا گزارشی توسط دبیر شورا و مدیر کل اداره استاندارد استان یزد در خصوص وظایف و نقش استاندارد، گزارش عملکرد سال ۱۴۰۰، گزارش طرح نظارتی عیدانه مطرح و مسائل و مشکلات اداره کل بیان گردید .

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده