• خانهخبر برتردسته‌بندی نشدهفوتبال داخلیورزشی
 • کد خبر : 104668
 • تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۸
 • پ

  آبی پوشان، جام را بردند و رکوردها را شکستند

  سرویس ورزشی شریف خبر، استقلال در آخرین دیدار خود در رقابت های لیگ برتر نتوانست از سد نفت مسجدسلیمان عبور کند و دیدار دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید تا استقلال در نهایت با کسب 68 امتیاز ضمن شکستن رکورد بیشترین امتیاز تاریخ لیگ برتر، عنوان ...

  سرویس ورزشی شریف خبر، استقلال در آخرین دیدار خود در رقابت های لیگ برتر نتوانست از سد نفت مسجدسلیمان عبور کند و دیدار دو تیم با تساوی بدون گل به پایان رسید تا استقلال در نهایت با کسب 68 امتیاز ضمن شکستن رکورد بیشترین امتیاز تاریخ لیگ برتر، عنوان قهرمانی را از آن خود کند.

  استقلال می توانست در همان دقایق نخست به گل رسید. یک ارسال پشت مدافعین با فرار تند و تیز حردانی همراه شد که شوت این بازیکن در موقعیت تک به تک را محسن زاده گلر نفت راهی کرنر کرد. در ادامه بازی در میانه میدان دنبال شد تا اینکه ارسال سلمانی پس از برخورد به مدافع نفت تغییر مسیر داد و در آستانه ورود به دروازه توسط محسن زاده مهار شد. روستایی نیز فرصت خوبی داشت که شوت این بازیکن به شکل بسیار خطرناکی از کنار دروازه حسینی به بیرون رفت.

  در ادامه آبی پوشان یکی دو موقعیت نصف و نیمه را از دست دادند تا بازی با تساوی بدون گل به پایان برسد. در آغاز نیمه دوم حسین زاده صاحب یک فرصت خوب گلزنی شد که ضربه او را باز هم گلر نفتی ها مهار کرد. در دقیقه 59 ضربه ایستگاهی دیدنی مهدی پور با کمترین اختلاف ممکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

  آبی پوشان می توانستند در دقیقه 63 به گل دست پیدا کنند. روی اشتباه مدافعین میهمان، سلمانی و حسین زاده مقابل دروازه نفت صاحب فرصت شدند که تعلل این دو بازیکن باعث از دست رفتن این موقعیت شد. حسین زاده در دقیقه 68 یک بخت مسلم گلزنی را از دست داد. ارسال جلالی در دهانه دروازه به او رسید که ضربه سر وینگر جوان آبی ها به شکل بسیار خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

  شوت راه دور پیمان میری که با اختلاف کمی هم به بیرون رفت، پاسخ نفتی ها به حملات استقلال بود. در دقایق پایانی بازی و وقت های تلف شده، استقلال چند موقعیت خوب را از دست داد که مهمترین آنها شوت عزیزبک آمانوف بود که به تیرک دروازه برخورد کرد و در نهایت این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید تا استقلال نتواند به امتیاز هفتادم دست پیدا کند.

   

  ترکیب استقلال:
  سید حسین حسینی
  مهدی مهدی‌پور
  جعفر سلمانی
  عارف غلامی
  صالح حردانی (61- وریا غفوری)
  ابوالفضل جلالی
  رافائل سیلوا
  امیرحسین حسین زاده (71- ارسلان مطهری)
  زبیر نیک نفس (80- عزیزبک آمانوف)
  کوین یامگا (46- سبحان خاقانی)
  آرمان رمضانی (61- رودی ژستد)
  سرمربی: فرهاد مجیدی

  لحظات حساس:
  دقیقه 6: فرار تند و تیز صالح حردانی از پشت مدافعین منجر به شکل گیری یک موقعیت تک به تک برای این بازیکن شد که محسن زاده سنگربان نفتی ها با واکنشی به موقع توپ را راهی کرنر کرد. در ادامه ارسال مهدی پور با ضربه سر عارف غلامی همراه شد که توپ این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.

  دقیقه 16: موقعیت نصف و نیمه ای برای آبی ها شکل گرفت که ضربه کوین یامگا را مدافعین نفت با سراسیمگی دور کردند.

  دقیقه 29: ارسال پای چپ جعفر سلمانی به مدافع نفت مسجدسلیمان برخورد کرد و تغییر مسیر داد که محسن زاده سنگربان میهمان توپ را از درون دروازه بیرون کشید.

  دقیقه 34: حرکت دیدنی امیر روستایی و شوت محکم این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار تیرک دروازه به بیرون رفت.

  دقیقه 38: ارسال کرنر مهدی پور به رمضانی رسید که ضربه سر این بازیکن با برخورد به اسدی تغییر جهت داد اما محسن زاده توانست این توپ را مهار کند.

  دقیقه 43: ارسال دیدنی حردانی به روی دروازه به رمضانی رسید اما این بازیکن نتوانست ضربه سر بزند و توپ به شانه این بازیکن برخورد کرد و به بیرون رفت.

  دقیقه 47: فرصت خوب برای حسین زاده در ابتدای نیمه دوم به دست آمد که ضربه آرام او را گلر نفت مهار کرد.

  دقیقه 51: یک پاس پشت مدافعین توسط حردانی از وسط زمین، در موقعیت خوبی به رمضانی رسید که شوت این بازیکن را گلر نفت برگشت داد.

  دقیقه 53: حرکت حسین زاده از سمت چپ و ارسال او برای رمضانی در بین راه به مدافع نفت برخورد کرد و تغییر مسیر داد که محسن زاده آن را مهار کرد.

  دقیقه 59: یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه برای استقلال به دست آمد که ضربه دیدنی مهدی پور با اختلاف بسیار کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

  دقیقه 63: یک پاس پشت مدافعین با اشتباه بزرگ مدافع نفت به سلمانی رسید اما تعلل این بازیکن و در ادامه ضربه بد حسین زاده راهی به درون دروازه مسجدسلیمانی ها پیدا نکرد.

  دقیقه 68: یک حرکت دیدنی از سمت چپ و ارسال خوب جلالی از سمت چپ در دهانه دروازه به حسین زاده رسید که ضربه سر این بازیکن به شکل بسیار خطرناکی از بالای دروازه به بیرون رفت.

  دقیقه 69: شوت راه دور پیمان میری به شکل بسیار خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

  دقیقه 90+1: یک ارسال خوب از سلمانی از سمت چپ در مقابل دروازه از کنار رودی ژستد عبور کرد و به گل تبدیل نشد.

  دقیقه 90+3: شوت استثنایی آمانوف در گوشه محوطه جریمه به تیر دروازه برخورد کرد و راهی به درون دروازه پیدا نکرد.

  در حاشیه:

  * محمدحسین مرادمند مدافع سرباز استقلال به همراه کاروان این تیم وارد استادیوم آزادی شد و پس از خوش و بش گرم با آرمان رمضانی و وریا غفوری به رختکن آبی‌پوشان رفت.

  * هواداران استقلال روی سکوهای ورزشگاه با شور و حرارت زیاد تیم و بازیکنان محبوب‌شان را تشویق کردند و همچنین علیه مسعود سلطانی‌فر وزیر سابق ورزش شعار دادند.

  * دروازه‌بانان نفت مسجدسلیمان اولین نفراتی بودند که برای گرم کردن وارد زمین شدند.

  * دو هوادار استقلال با در دست داشتن کاغذی جمله معروف فرهاد مجیدی «ما به اینا نمی بازیم» را به عکاسان و اصحاب رسانه نشان دادند.

  * مجری برگزاری مراسم با شور و حرارت زیادی هواداران استقلال را دعوت به تشویق تیم‌شان می‌‌کند.

  * چند هوادار استقلال با پوشیدن لباس متحدالشکل به شهر و مردم آبادان ادای احترام کردند.


  * پس از ورود بازیکنان استقلال به زمین برای گرم کردن وریا غفوری به شدت توسط هواداران استقلال تشویق شد.

  * پس از ورود محمدرضا احمدی گزارشگر و مجری شبکه سوم سیما هواداران استقلال علیه او شعار دادند و به سمتش بطری آب پرتاب کردند.

  * مسعود پورمحمد دروازه‌بان نفت مسجدسلیمان که با انتشار متنی جدایی خودش را از این تیم اعلام کرده بود با درخواست رضا مهاجری در اردوی این تیم برای بازی آخر حاضر شد.

  * امیر نوری بازیگر سینما و همچنین مهدی عبدیان عضو هیأت مدیره سابق استقلال در جایگاه ویژه حضور دارند.

  * پیش از شروع بازی بنری برای ادای احترام اعضای دو تیم به مردم آبادان درون زمین قرار داده شد.

  * دست‌اندرکاران برگزاری مراسم در تونل ورزشگاه آزادی مشغول آماده‌سازی سکوی قهرمانی و اهدای جام هستند.

  * برخی بازیکنان و مربیان استقلال همراه فرزندان‌شان در ورزشگاه حاضر شدند تا همراه با آنها در جشن قهرمانی شرکت کنند.

  * محمد دانشگر با تاجی طلایی روی سرش به سمت رختکن رفت.

  * محمدحسین مرادمند که در نیم‌فصل دوم لیگ برتر مشمول خدمت سربازی شد، همراه اتوبوس تیم استقلال وارد رختکن آبی‌ها شد.

  * رودی ژستد و کوین یامگا پیش از گرم کردن، زودتر از سایر استقلالی‌ها وارد زمین شدند تا از تماشاگران فیلمبرداری کنند.

  * محمدحسین مولایی مجری صداوسیما که مجری مراسم جشن قهرمانی استقلال است و پیش‌تر به‌عنوان معاون فرهنگی این باشگاه فعالیت می‌کرد، در صحبت‌های خود با کنایه به پرسپولیسی‌ها گفت که قرار است اینجا جام قهرمانی را بدهند، نه اینکه با اسنپ جام بدهند.

  * هواداران به شدت فرهاد مجیدی و وریا غفوری سرمربی و کاپیتان تیم محبوب خود را تشویق کردند. سیدحسین حسینی، علیرضا رضایی و بهزاد غلامپور دیگر نفراتی بودند که مورد تشویق استقلالی‌ها قرار گرفتند.

  * غفوری و غلامپور هر یک به سمت تماشاگران استقلال رفتند و از آنها تشکر کردند.

  * بازیکنان استقلال دست در دست هم وارد زمین شدند و مرادمند با تاج به زمین آمد.

  
        
  		
  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده