• خانهآموزشیاخبار برگزیدهفرهنگیمسکن، راه و شهرسازی
 • کد خبر : 104670
 • تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۲
 • پ

  مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان: ۵۰۰ کلاس به‌جای مدارس سنگی در خوزستان ساخته شده است

  به گزارش خبرنگار  شریف خبر از خوزستان؛ «علی قربانی» مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره به اینکه یکهزار و ۲۰۰ کلاس سنگی در استان وجود دارد، گفت: ۵۰۰ کلاس جایگزین مدارس سنگی در استان ساخته و افتتاح شده است. وی در مراسم افتتاح ۲ ...

  به گزارش خبرنگار  شریف خبر از خوزستان؛ «علی قربانی» مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان با اشاره به اینکه یکهزار و ۲۰۰ کلاس سنگی در استان وجود دارد، گفت: ۵۰۰ کلاس جایگزین مدارس سنگی در استان ساخته و افتتاح شده است.

  وی در مراسم افتتاح ۲ مدرسه در شهرستان های اندیکا و دزپارت خوزستان بیان کرد: تا کنون ساخت ۷۰۰ کلاس جایگزین مدارس سنگی در استان شروع شده است که ۵۰۰ کلاس افتتاح شد و 200 کلاس درس دیگر تا مهر ماه افتتاح خواهند شد.

  قربانی افزود: امید است با ساخت مدارس مقاوم جایگزین مدارس سنگی بتوانیم گام‌مهمی را در بر چیدن مدارس سنگی در استان برداریم.

  مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان اظهار داشت: با کمک خیران و اولویت وزارتخانه امید است بتوانیم تا سه سال آینده مدارس سنگی را به طور کامل در خوزستان حذف کنیم.

  یکی از مدارسی که امروز افتتاح شد جایگزین مدرسه سنگی در روستای کهربا شهرستان دزپارت است که ۸۰ مترمربع مساحت و ۲ کلاس دارد و ۶ میلیارد ریال هزینه ساخت آن است.

  همچنین مدرسه دو کلاسه مهرعظام روستای صالح کوتاه با زیربنای ۷۶ مترمربع ، از محل اعتبارات محرومیت زدایی مشارکتی و با مشارکت هلدینگ عظام با مبلغ هشت میلیارد ریال ساخته و افتتاح شد.

  خوزستان در ۲ سال اخیر رتبه نخست مدرسه سازی در کشور را کسب کرده است.

  انتهای پیام/

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده