• خانهاجتماعیاخبار برگزیدهانتظامی و حوادث
 • کد خبر : 105638
 • تاریخ انتشار : ۰۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۷
 • پ

  وزیر کشور: تجهیزات سایر استان‌ها به یزد ارسال می‌شود

  وزیر کشور گفت: تجهیزاتی از سوی وزارت نیرو و همچنین سایر استان‌ها برای کنترل سیل در راه یزد هستند.

  شریف خبر؛وزیر کشور در جمع برخی خبرنگاران استان، با اشاره به این‌که بارندگی اخیر در یزد به هیچ وجه قابل پیش بینی نبود  اظهار کرد: بارندگی معمول در یزد ۴۵ میلی متر است، اما هم اکنون ۷۵ میلی متر بارید که از میانگین بارندگی سال بالاتر بود.

  وی با اشاره به اقدامات خوب کنترل سیل در استان افزود: استان یزد نیاز به کمک‌های بیشتری دارد و بر این اساس به یزد آمده ام تا کمک رسانی صورت گیرد. آبگرفتگی در سطح شهر وجود دارد که امکانات بسیار خوبی در راه است.

  وزیر کشور گفت:  وزارت نیرو به صورت مرتب پیگیر وضع است و امکانات از این وزارتخانه و همچنین سایر استان‌ها در راه است تا به محض رسیدن به به یزد، جمع آوری آب با سرعت بیشتری انجام شود.

  وی تصریح کرد: هم اکنون در سیل بند چهار هستیم تا به بررسی سیل بند‌ها بپردازیم که البته مشکل خاصی ندارند، ولی می‌خواهیم خیال ما نسبت به سیل بند‌ها در پرتو بارندگی‌های احتمالی راحت باشد.

  وحیدی از تقویت سیل بند‌ها خبر داد و تصریح کرد: به جز یک شهروند که در بافت قدیمی قرار داشت و منزل به دلیل عدم استحکام تخریب شد و جان خود را از دست داد، تلفات دیگری نداشتیم و در شهر‌های دیگر استان هم سیل به خوبی مدیریت شده است.

  وی با تأکید به این‌که، مردم از حضور در محل‌های سیل‌گیر به شدت خودداری کنند تا دستگاه‌ها بتوانند مدیریت کافی و لازم را داشته باشند افزود: کنترل ورود آب به داخل شهر یزد، جلوگیری از خروج آب از دیگر مسیر‌های سیل بند و سرعت بخشیدن به تخلیه آب از داخل شهر از اهمیت فراوانی برخوردار است.

  منبع:فارس

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده