• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 106830
 • تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۴
 • پ
  رئیس جمعیت هلال احمر:

  مراودات بین المللی هلال احمر تقویت می‌شود

  رئیس جمعیت هلال احمر به اقتدار این جمعیت در حوزه بین الملل اشاره و ضمن تشریح برنامه ‎های جمعیت، از برنامه ریزی برای تجهیز ناوگان امدادی هلال احمر کشور تا سال آینده خبر داد.

  شریف خبر؛ رئیس جمعیت هلال احمر به اقتدار این جمعیت در حوزه بین الملل اشاره و ضمن تشریح برنامه‎های جمعیت، از برنامه ریزی برای تجهیز ناوگان امدادی هلال احمر کشور تا سال آینده خبر داد.

  «پیرحسین کولیوند» در مراسم اختتامیه یازدهمین گردهمایی آموزشی، علمی و کاربردی مسئولان و مدیران حقوقی، املاک و موقوفات جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران که به مدت دو روز به میزبانی استان یزد برگزار شد، اظهار کرد: زحماتی که در معاونت حقوقی جمعیت هلال احمر انجام می‌شود، سخت و فرسایشی است ولی شهامت و شجاعت فعالان این حوزه در جمعیت باعث می‌شود حقوق و ارزشهای جمعیت هلال احمر حفظ شده و به مردم بازگردد.

  وی در ادامه سرمایه اجتماعی جمعیت هلال احمر را خوب ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه مردم به جمعیت هلال احمر اعتماد خوبی دارند و نگاه مسئولان نیز نگاه مثبتی به جمعیت است که این موفقیت ناشی از تلاشهای فعالان این حوزه است.

  کولیوند با بیان این که رضایتمندی امدادگران و همکاران انرژی‌بخش است، عنوان کرد: تلاش برای ثبات شغلی و ارتقای معیشت کارکنان و خانواده‌هایشان از اولویتهای جمعیت است.

  وی در بخش دیگری از سخنانش به افتدار امروز جمعیت هلال احمر کشورمان اشاره و اظهار کرد: اگر امروز مقرر لجستیک جمعیت هلال احمر در کشور امارات دست همکاری به سوی جمعیت هلال احمر کشورمان دراز می‌کند و صلیب سرخ را مجبور به نمایش توانمندیهای هلال کشورمان می‌کند، به خاطر همین اقتدار است.

  وی در همین رابطه به عذرخواهی مکتوب صلیب سرخ جهانی از جمعیت هلال احمر به خاطر خطای یکی از کمیته‌های صلیب برای اولین بار و محکومیت حادثه شاهچراغ طی دو نامه توسط فدارسیون جهانی اشاره و آنها را نیز ناشی از همین اقتدار خواند.

  این مسئول خاطرنشان کرد: امسال برای جذب داوطلبان برنامه‌ریزی داریم و تا پایان سال تعداد قابل توجهی  داوطلب را به جمعیت اضافه خواهد شد و در نطر داریم سال آینده ساماندهی و آموزش آنها را پیگیری کنیم.

  وی گفت: در بحث اموزش نیز اموزشهای همگانی و تخصصی و مهارت افزایی را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

  رئیس جمعیت هلال احمر با بیان این که مراودات خود را با کشورهای دنیا تقویت خواهیم کرد، اظهار کرد: برای خرید و تجهیز ۶۵۰۰ دستگاه آمبولانس و خودروی نجات برنامه ریزی کردیم و امیدواریم تا اردیبهشت ماه آینده شاهد نوسازی ناوگان امدادی کشورمان باشیم.

  وی در این باره اظهار کرد: در نظر داریم تامین یک‌هزار دستگاه خودوری امدادی را نیز از محل خیرین انجام دهیم که امیدواریم این مهم نیز در نیمه اول سال ۱۴۰۲ تحقق یابد.

  کولیوند از خرید تجهیزات انفرادی برای پایگاه‌ها نیز خبر داد و گفت: به دنبال کسب مجوز تحصیلات تکمیلی برای رشته‌های پرستاری و فیزیوتراپی و غیره هستیم و امیدواریم با ایجاد یک مدرسه امداد و نجات برای تربیت نیروهای امدادی در کشورمان اقدام نماییم.

  وی همچنین از تهیه سند تحول دیجیتال جمعیت هلال احمر خبر داد و گفت: با اعمال این سند تلاش خواهیم کرد که کارهایمان را هوشمندسازی کنیم.

  کولیوند به بیانیه گام دوم انقلاب نیز اشاره و اعلام کرد: در همین راستا ۲۰۰ مربی در حال تربیت هستند و امیدواریم در این حوزه آموزشهای خوبی را به سایر کارکنان و همکاران ارائه کنیم.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده