• خانهدسته‌بندی نشده
 • کد خبر : 361
 • تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۹
 • پ

  تکمیل طراحی شبکه ملی اطلاعات

  مهندس جهانگرد روز دوشنبه در یک نشست خبری اطلاع داد که طراحی شبکه ملی اطلاعات کامل شده است و پیاده سازی آن با جدیت دنبال می‌شود. به گزارش موج خاموش؛ مهندس جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات در مورد اهمیت وزارت ارتباطات گفت: نقش و تأثیر ICT در ...

  مهندس جهانگرد روز دوشنبه در یک نشست خبری اطلاع داد که طراحی شبکه ملی اطلاعات کامل شده است و پیاده سازی آن با جدیت دنبال می‌شود.

  به گزارش موج خاموش؛ مهندس جهانگرد رییس سازمان فناوری اطلاعات در مورد اهمیت وزارت ارتباطات گفت: نقش و تأثیر ICT در مسائل مختلف اقتصادی فرهنگی و سیاسی و اجتماعی نیاز دارد که در سطح ملی یک مرکزیت و مرجعیت موضوع را درست مدیریت و سیاست گذاری کند هماهنگی کند که با بازیابی جایگاه و ایجاد این هماهنگی این مهم هم اکنون صورت گرفته است.

  رییس سازمان فناوری اطلاعات با بیان این که در گذشته وظیفه سازمان عملیات اجرایی بوده و هیچ طرح استراتژیکی برای مأموریت آن شکل نیفتاده بود اظهار داشت: وظیفه ما ساخت دیتاسنتر نیست بلکه باید در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد

  جهانگرد با تاکید بر این که طراحی شبکه ملی اطلاعات با سازمان است، گفت: اجرای این شبکه با زیرساخت و اپراتورها است و هماهنگی بین آنها بر عهده ما است.

  وی با بیان این که نهادی برای مدیریت دیتا در کشور لازم است گفت: مجموعه مطالعات و جمع بندی‌ها به این منجر شد که مراکز داده، پلتفرم شبکه ملی اطلاعات باشد و در دو سه هفته آینده نحوه مدیریت این مراکز اعلام می‌شود.

  وی فعالیت‌های مربوط به پیاده سازی دولت الکترونیک و زیرساخت‌های آن و طراحی و توسعه شبکه ملی اطلاعات و در کنار آن تدوین و توسعه قوانین و مقررات و توسعه کسب و کارهای نوین شرکت‌های جدید و نوآور را از دیگر اقدامات سازمان در این مدت عنوان کرد که با راه اندازی پلتفرم نسل 3 و 4 خوب رونق گرفته است.

  مهندس جهانگرد ادامه داد: طراحی شبکه ملی اطلاعات کامل شده و پیاده سازی بخش اعظم آن محقق شده است.

  وی افزود: بخش‌ها و پیکربندی اصلی شبکه زیرساخت و بخش‌های اپراتوری اپراتورهای مختلف هم با هم هم‌راستا و همگام شده و می‌توان گفت در مسیر درست گام‌ها در حال برداشته شدن است و دستاوردهای این بخش در هفته دولت اعلام خواهد شد.

  وی در بحث پیاده سازی دولت الکترونیکی نیز اظهار داشت: گام‌های مقدماتی در راه اندازی پورتال برداشته شده و لازم است با تأمل بیشتر به حوزه‌های دیگر ورود کنیم تا مردم به سرویس‌های بیشتر دسترسی یابند.

  وی گفت: در این حوزه فعالیت زیرساختی بسیاری عقب بود که به انجام رسید.

  جهانگرد با تاکید بر این که در سال پیش رو به این تلاش‌ها تعمیق بیشتری داد خاطر نشان کرد: با توجه به این که محور توفیق دیگر بخش‌ها است امیدواریم پایه گذاری صحیحی در صنعت کشور شکل گیرد و موجب توفیق دیگر بخش‌ها شود.

  وی با اشاره به این که جریان اطلاعات داخلی شده است؛ ادامه داد: در حال حاضر با بستر سازی صورت گرفته سایت‌های مورد نیاز به داخل کشور منتقل و ترافیک داخلی از 10 درصد ابتدای دولت به 50 درصد رسیده است.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده