• خانهموسیقی
 • کد خبر : 713
 • تاریخ انتشار : ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۱
 • پ

  به خاطر یک مشت دلار!؟ +عکس

  کمک 5 دلاری «مالکوم ترنبول» نخست وزیر استرالیا به یک بی خانمان و متکدی در خیابانی در شهر ملبورن برای وی دردسرساز شد. به گزار ش موج خاموش، عکسی از نخست وزیر استرالیا در رسانه های اجتماعی طی دو روز گذشته منتشر شد که نشان می دهد مالکوم ترنبول در ...

  کمک 5 دلاری «مالکوم ترنبول» نخست وزیر استرالیا به یک بی خانمان و متکدی در خیابانی در شهر ملبورن برای وی دردسرساز شد.

  به گزار ش موج خاموش، عکسی از نخست وزیر استرالیا در رسانه های اجتماعی طی دو روز گذشته منتشر شد که نشان می دهد مالکوم ترنبول در حال انداختن یک 5 دلاری (استرالیا) در ظرف یک بی خانمان است.

  این کمک بلندپایه ترین مقام اجرایی استرالیا با واکنش های متفاوتی روبرو شد و بسیاری از منتقدان تاکید دارند نخست وزیر بجای این کمک نمایشی بهتر است ریشه ای مشکل بی خانمان ها و بیکاران را حل کند.

  برخی منتقدان «خست» مالکوم ترنبول را هدف قرار دادند و برخی تلاش کردند از وی به دلیل «سخاوت» در کمک به یک متکدی تعریف کنند.

  پس از توجه رسانه های استرالیا در روز جمعه به این موضوع و انتقاد از روش وی در کمک 5 دلاری به یک بی خانمان به جای عمیق تر نگاه کردن به مساله، نخست وزیر استرالیا احساس نیاز به دفاع از حرکت خود کرد.

  وی گفت: این یک عکس العمل انسانی بوده و قرار نبود یک نماد از تشویق بی خانمانی در استرالیا باشد.این یک واکنش انسانی بود و من متاسفم که برخی از مردم را ناامید کرد.

  ترنبول در حالی 5 دلار استرالیا را در ظرف این بی خانمان قرار داد که از جمله بانکداران و سرمایه گذاران شناخته شده حوزه ارتباطات در استرالیا است.

  برخی آمارها نشان می دهد بیش از 105 هزار نفر در استرالیا بی خانمان هستند و 56 درصد این افراد را مردان و 44 درصد را زنان تشکیل می دهند و دو نفر از سه نفر آنها شب ها جایی برای خواب ندارند.

  25 درصد از این بی خانمان ها را افراد بومی استرالیا تشکیل می دهند و 30 درصد افرادی هستند که در خارج از این کشور به دنیا آمده اند.

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده