• خانهاجتماعی
 • کد خبر : 866
 • تاریخ انتشار : ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۹
 • پ

  همکاری زن میانسال با پسر 23 ساله برای هتک حیثیت اهالی گیلان

  رئیس پلیس فتا استان گیلان از شناسایی عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب در تلگرام خبر داد. به گزارش موج خاموش، سرهنگ “ایرج محمدخانی” با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی ...

  رئیس پلیس فتا استان گیلان از شناسایی عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب در تلگرام خبر داد.

  به گزارش موج خاموش، سرهنگ “ایرج محمدخانی” با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی تعدادی از شهروندان، مبنی بر هتک حیثیت و نشر اکاذیب علیه آنان در تلگرام، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

  سرهنگ محمدخانی افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی، عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب علیه شکات در تلگرام كه مردی 23 ساله اهل و ساکن بندرانزلی و زنی39ساله اهل و ساکن رشت بود شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضار شدند.

  محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال كشف شده،متهمان به صراحت به بزه انتسابی خود اعتراف که جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت و صومعه سرامعرفی شدند.

  وی با اشاره به ماده 16 فصل پنجم،هتک حیثیت و نشر اکاذیب، قانون جرایم رایانه ای، تصریح كرد:هر كس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کندبه نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال و چنانچه تغییر یا تحریف به صورت مستهجن باشد، مرتکب به حداکثر هر دو مجازات مقرر محکوم خواهد شد.

  این مقام انتظامی در ادامه با بیان ماده 17 فصل پنجم، هتک حیثیت و نشر اکاذیب ، قانون جرایم رایانه ای اظهار داشت: هر كس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی ، صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جزء در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود ، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد .

  محمدخانی همچنین به ماده18 فصل پنجم – هتک حیثیت و نشر اکاذیب ، قانون جرایم رایانه ای اشاره كرد و گفت: هر كس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی اكاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را بر خلاف حقیقت، رأساً یا به عنوان نقل قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینكه از طریق یادشده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت (در صورت امكان)، به حبس از 91 روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون ریال تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهدشد

  لینک کوتاه :
  کپی لینک
  اشتراک گذاری :
  دیدگاه کاربران
  نظرات کاربران برای این مطلب را دنبال کنید

  برای نمایش دیدگاه کلیک کنید
   ۰ دیدگاه ثبت شده